‘2019 vahşi yaşam fotoğrafçıları’ yarışmasının finalistleri


Vahşi yaşamdaki hayvanlar insanların ulaşamadığı yerlerde gizemini koruyor. Fotoğrafçılar bu vahşi yaşamı objektiflerinin odağına aldı. 2019 vahşi yaşam fotoğrafçılık yarışmasının finale kalan fotoğrafları… İşte finale kalan vahşi yaşamdan ilginç fotoğraflar

1.METRODAKİ FARELERİN KAVGASI

Minik fareler şehrimizde her yerde olabilir. Biz onları görmesekte herkes gittikten sonra ortaya çıkar ve yiyecek kırıntıları ararlar. Sam Rowley isimli fotoğrafçı Londra Metrosu’ndaki bu minik farelerin kavgasını fotoğrafladı. Onları fotoğraflamak için uzun bir süre gelmelerini bekledi. 

2. ESİR PANDA

Marcus Westberg’in bu fotoğrafında Çin’de bir üreme merkezinde kafeste tutulan bir pandayı görüyorsunuz. Üreme merkezi olsa da bu durum hayvanlar için çok eleştiriliyor.

3. AYININ ANNE KUCAĞI

Marion Vollborn ayı

Marion Vollborn bu masum fotoğrafıyla yarışmaya Kanada’dan katıldı. Kanada’da minik ayı bir ağaca yaslanmış şekilde annesinin taklidini yapıyordu. Annesi minik boz ayıya bir ağaç gövdesine sırtını sürtmeyi öğretiyordu. Bu ayıların sırtındaki kaşıntıyı gidermeleri için sürekli yaptığı bir hareket. Minik ayının gözlerindeki annesine olan aşkı da fotoğrafla ölümsüzleştirildi.

Marion Vollborn fotoğraf

4. Meraklı Melahat Altın Kartal

Audun Rikardsen kartal

Bu fotoğraf karesi ise Kuzey Norveç’ten. Audun Rikardsen vahşi doğanın en iyi fotoğrafçılarından. Audun bu meraklı kartalı üç yıl boyunca kıyıdayken fotoğraflamak istiyordu.

Audin özellikle su altı fotoğrafçılığında çok başarılı işlere imza atmış.

5. LEOPARIN CAZİBESİ

Bu fotoğraftan sonra leopar deseninin neden çekici olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Clement Mwangi’nin Kenya’da fotoğrafladığın bu leoparın pozu kendine hayran bırakıyor. Fotoğrafa bir de batan güneş eşlik ettiğinde inanılmaz renkler ve ambiyans ortaya çıkmış.

6.DAĞDAKİ ÇEKİRDEK AİLE

Avusturya’da bir dağdaki küçük bir aileye konuk oluyoruz. Michael Schober’ın fotoğrafladığı Dağ sıçanları (Marmot) sincapgiller familyasının yer sincapları oymağından kemirgen memeli cinsi.

İnsanların hayatını kurtaran 7 muhteşem hayvan


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir