Aldatan eşleri cezalandıran hackerler: Ashley Madison


Ashley Madison 2001 yılında kurulan, evlilik dışı ilişkileri kolaylaştırmak için tasarlanmış bir çöpçatanlık sitesi. Yani resmen bir adatma sitesi. “Siz eşlerinizi rahat rahat aldatın, sırlarınız bizde güvende” temalı bu sitede kullanıcı gizliliği ön planda tutulur. Böylece eşlerini aldatanların kirli çamaşırları gün yüzüne çıkmaz. Peki aldatmak mahremiyete girer mi? Bunun pek de öyle olmadığını düşünen hackerlar bakın aldatan eşlere nasıl ders verir.

Hackerların infaz zamanı

Ashley Madison the impact team

Eşini aldatmanın ahlaksızlık olduğunu düşünen Bilgisayar korsanları 2015’te harekete geçer. Şirketi “cezalandırmaya” karar vermişlerdir. The Impact Team lakaplı grup Ashley Madison şirketinin özel sunucularına sızar. Şirketi ‘Eğer siteyi kapatmazsanız elimizdeki tüm bilgileri halka açarız’ diye tehdit ederler. Ashley Madison şirketi, kapanmayı reddeder ve olanlar olur. Hackerlar 33 milyon üyenin bilgilerini ifşa eder. Kullanıcıların gerçek isimleri, banka verileri, kredi kartı işlemleri, gizli cinsel fantezileri de dahil olmak üzere  300 GigaBayt’tan fazla veri yayınlanmıştır. Bu haber evliliklerin ortasına bomba gibi düşer.

Hackerler yüzünden boşanma davaları patlak verdi

İfşa edilen verilerde  herkes eşinin adınıya da e-posta adresini aratmaya başlar. Ayrıca Hacker grup aldatan eşlere ulaşarak mesajlaşmalarını aile üyelerine göndermemeleri için için 2.000 dolar fidye ister. Şantajdan iyi para kırarlar. Özellikle Amerika’da boşanma davaları birden patlak verir. Düğünler iptal edilir.

Ashley Madison sitesinin kurucusu: Aldatmak iyidir

Sitenin kurucusu ve Ceo’su Noel Biderman “Sadakatsizlik dünya üzerinde tüm kültürlerde mevcut. Zaten aldatmak insanın doğasında var. Aldatmak evliliğe iyi gelir. Yakalanmadığınız sürece! 10 yıl sonra evliliğimde cinsellik kalmazsa iki çocuğumun annesinden, aile kurmak için bu kadar çaba harcadığım kadından sadece bu problemler nedeniyle boşanmayı düşünmem. Kaçamak yaşamaya çalışırım .İnsanın doğasında tek eşlilik yoktur. Evli erkeklerin yüzde 80’i bir şekilde eşini aldatıyor. Bu oran kadınlarda yüzde 40’a yakın. Ve yakalanmadıkları sürece bu kaçamaklar ilişkilerine zarar vermiyor”” diyor. Ancak karınızı hiç aldattınız mı sorusuna hayır cevabını veriyor. Fakat site üzerinden en az üç kaçamak yaşadığını kanıtlayan yazışmaları da ifşalanır. Bunun üzerine Biderman Ceo’luk görevinden istifa eder.

Ayrıca site hacklendikten sonra  ortaya çıkan istatistikler Ashley Madison’ın sadece 12 bin kadın üyesi varken 20 milyon erkek üyesi olduğunu göstermiştir. 


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir