Apple M1 çipli Macbook’ların Artıları ve Eksileri – 2021 Macbook Pro


18 Paylaşım

Apple tarafından geliştirilen ilk M1 çipli Macbook’lar Kasım 2020’de tanıtıldı. Apple M1 çipi sadece 13 inçlik Macbook Air ve Pro’larda kullandı..Ancak hiçbir şey daha büyük bir ekranda çalışmanın keyfinin yerini alamaz. M1 çip önümüzdeki iki yıl içinde Mac serisine tamamen yayılacak. Peki 2021 yılında çıkacak olan 14 ve 16 inçlik Macbook Pro, M1 çipe sahip olacak mı?

Tecrübeli Intel karşısında yeni oyuncu Apple M1

Apple m1 macbook

Apple’ın MacBook dizüstü bilgisayarları artık iki çeşitte sunuluyor. Apple’ın kendi M1 çipli işlemcisi ile çalışan ve Intel’in işlemcilerinde çalışan modeller. 

13 inçlik M1 MacBook Air ve Pro tam bir performans ürünü olduğunu kanıtladı. Kullanıcılar intel işlemcili Macbook ile M1 çipli Macbookları kıyaslandığında çok iyi performans sonuçlarıyla karşılaştı.  M1 çipli macbooklarda en büyük fark yaratan bir diğer özellik ise pil ömrü. Apple’ın M1 çipli modeli, intel işlemcili Apple MacBook Pro 13‘ün iki katı pil ömrüne sahip. 

Eğer bilgisayar almak için aceleniz yok ise M1 çipli ve 16 inç ekranlı Macbookları bekleyin derim. M1 çipli MacBook’ların üstün performansı ve daha uzun pil ömrü onu cazip kılıyor. Ancak geliştiricilerin Apple’ın M1 çipini tam olarak desteklemek için yazılımlarını güncellemeleri gerekiyor. Bu da zaman alacak… İşiniz belirli bir yazılımı kullanmaya dayanıyorsa, ihtiyacınız olan programların M1 için optimize edilmiş olup olmadığına mutlaka dikkat edin. Yoksa paranız çöpe gider.

14 ve 16 inç MacBook Pro modelleri yolda

Apple, 2021 yılı için kullanıcıların  MacBook Pro ile yaşadıkları şikayetleri de ele alacak. Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan sızan bilgilere göre, 14 inçlik model ise şu anda satışta olan 13,3 inçlik modelin yerini alacak.

14 ve 16 inçlik M1 çipli Macbook Pro’nun 2021’in ortasındaki lansmanın ardından ikinci çeyrekte satışa çıkacağı konuşuluyor. Önemli donanım değişikliği yapılmazsa benzer bir fiyat etiketiyle çıkacak.

Apple analisti Ming-Chi Kuo, Touch Bar’ın 2021 MacBook Pro modellerinde kaldırılacağını ve fiziksel işlev tuşlarıyla değiştirileceğini de söylüyor. 

2016’da Apple, USB-C bağlantı noktaları ve 3,5 mm kulaklık girişi dışındaki tüm bağlantı noktalarını ortadan kaldırarak bir MacBook Pro tasarımını piyasaya sürdü. Fakat bu bağlantı noktalarının kalkması kullanıcının hoşuna gitmedi. Yeni nesil MacBook Pro modellerinde eklenecek bağlantı noktalarından biri olarak bir SD kart okuyucuya sahip olacak. Ve bu sayede kameralarla çekilen görüntüleri aktarmaları için daha kolay bir yol sunacak.

Apple İnsanları Nasıl Manipüle ediyor? iPhone’ları yavaşlattığı için 113 milyon dolar tazminat!

iPhone 12 Türkiye fiyatları açıklandı. Bir sana bir devlete!


Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzdün be admin Üzdün be admin
5
Üzdün be admin
Doğru olmamalı Doğru olmamalı
3
Doğru olmamalı
Ne diyosun Ne diyosun
4
Ne diyosun
Kral hareket Kral hareket
3
Kral hareket
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı