Hafta sonu yasağında bir solukta izleyebileceğiniz dizi önerileri


netflix dizi

Özellikle hafta sonları Koronavirüs vakalarında artış olması nedeni ile sokağa çıkma kısıtlamaları geri geldi. Hepimiz evlerimizde Netflix ve televizyon karşısında vakit geçiriyoruz. Bu nedenle sizlere hafta sonunu keyifle geçireceğiniz bir dizi listesi ekliyorum

1. Queen of the south (IMDB/7,9)

Her bölümde heyecan ve aksiyon arıyorsanız mafya dizilerini de seviyorsanız bu dizi tam sizlik. Üstelik mafyanın ana karakterlerinin cinsiyeti alışıldığın dışında kadın! Dört sezondan oluşan güçlü kadınların bu dizisini “Acaba şimdi ne olacak” diye ara vermeden izleyeceğinize emin olabilirsiniz.

2. Breaking bad (IMDB / 9,5)

Puanı da çok iyi olan bu dizi 5 sezondan oluşuyor. Konudan kopmadan akıcı bir şekilde her sezonunu sıkılmadan izleyebilirsiniz.

Maddi bir çıkmasız içinde boğuşan, 50 yaşında lisede kimya öğretmenliği yapan Walter White ‘ın (Bryan Cranston) kendini uyuşturucu dünyasının içinde bulması ile dizi bambaşka yerlere sürükleniyor.

3. Vikings (IMDB/8,5)

Heyecanlı dizi

Tarihsel drama türünde ki bu dizi, önce belgesel olarak çekilmiş fakat o kadar çok sevilmiş ki diziye çevrilmiştir. 6 sezondan oluşan dizi de tarih, savaş, aşk ve entrika hepsi mevcut. Özellikle tarih ve savaş ilginizi çekiyorsa bu diziyi kaçırmayın derim. Bu arada Vikingsleri izleyenler için de yeni gelen ‘Barbarians’ dizisini kesinlikle öneririm.

4. Masum (IMDB/8,6)

Türk yapımı dizi Masum

”Bir başkadır’ dizisini yazmaya gerek yok artık bilmeyen kalmamıştır son günlerde Netflix’te en popüler dizi. Fakat yine Berkun Oya’nın senaryosu olan ‘Masum’ sadece Blue Tv’de yayınlamış bir diziydi. Ali Atay, Haluk Bilginer gibi oyuncuların başrolde olduğu bu dizi artık Netflix’te de yer alıyor. Suç, psikolojik gerilim ve şaşırtmacalı son ile biten diziler ilginizi çekiyorsa, 8 bölümden oluşan bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz. Türk yapımı olarak en başarılı diziler arasında.

5. The OA (IMDB/7,8)

Bilim kurgu dizisi The OA

Bilim kurgu seviyorsanız biraz da izlerken kafanız karışsın istiyorsanız 2 sezonluk bu diziyi izlemelisiniz. Değişik konusu ile de alışılmışın dışında bir dizi olduğunu belirtmek isterim.

6. El Chapo (IMDB/7,8)

El chapo dizisi konusu

Gerçek bir mafya dizisi izlemek istiyorsanız 3 sezondan oluşan bu dizi kaçmaz. Mafya-devlet ilişkileri ve heyecan dolu sahneler aklınızı zorlayacak her bölümü soluksuz izleyeceksiniz. Joaquín Archivaldo Guzmán Loera adlı Meksikalı uyuşturucu baronunun gerçek hikayesini soluksuz izleyeceksiniz.

7. How to Sell Drugs Online Fast (IMDB/7,9)

Komedi-drama, polisiye, kara mizah, tekno-korkudan oluşan gençlik dizisi. Alman yapımı olan bu dizi iki sezondan oluşuyor. Üçüncü sezon ise önümüzdeki yıl yayında olacak. Günümüzdeki teknolojinin ilginç kullanım yöntemlerini ve Mark Zuckerberg (Facebook kurucusu) gibi olmak isteyen başarılı bir öğrencinin hayatının nasıl ilginç yerlere gittiğini bir solukta izleyeceksiniz.

8. Anne with an E (IMDB/8,7)

En güzel dizi

“Anne of Green Gables” adlı eserden uyarlanan ve Breaking Bad yazar ve yapımcısının diziye dönüştürdüğü bu dizi içinizi ısıtacak, ailece izleyebileceğiniz bir yapıt. Dram içerikli sahneler izlerken ne kadar hüzünlendiğinizi tam fark edecekken, bir anda mutluluk ve sevginin gücü ile sizin yüreğinizi yakalayacak! Kısacası ‘Anne with an E’ sizi bambaşka yerlere götüren 3 sezonluk müthiş bir dizi.

9. Ozark (IMDB/8,4)

Suç-gerilim türünde olan bu dizi 3 sezonluk heyecanla izleyeceğiniz bir dizi. Bir ailenin hayatının nasıl değiştiğini izleyeceğiniz bu dizide oyuncular ve oyunculuklar çok üst seviyede.

10. Death to Me (IMDB/8,0)

Trajikomedi türündeki 2 sezonluk bu dizi birbirinden farklı iki kadının dostluğa dönüşen hikayesini anlatıyor. İlk bölümler de olmasa da sonraki bölümler de iki karakterinde sizi kendine nasıl çektiğini izlerken farkedeceksiniz.

11. Valeria (IMDB/6,2)

Bir seks komedisi olan bu dizi tek sezonluk çıtır çerez dizilerden diyebilirim. İkinci sezonu da önümüzdeki yıl yayınlanacakmış. Başroldeki Valeria karakteri ‘Bridget Jones’ karakterini anımsatan tatlı, sevimli bir kız gibi gözüken fakat seks romanı yazmaya çalışan ve ilham arayan biri olarak karşımıza çıkıyor.

12. Kingdom (IMDB/8,4)

Zombi dizileri seviyorsanız ‘The Walking Dead’ten sonra beğeneceğiniz tek dizi. Kore yapımı olan bu dizi iki sezondan oluşuyor. Çekimleri ve efektleri gerçekten çok iyi olan bu dizide zombi konusunun dışında taht oyunları da konu ediliyor.

13.Knightfall (IMDB/6,8)

İki sezonluk tarihi bir dram kurgu dizisi. Çok yüksek bir puan almasa da bölümler ilerledikçe heyecanı artan Haçlıların Tapınak Şövalyelerinin gizemli yaşamlarını anlatan bu yapıt benim favorilerime girdi. Tarih, savaş, aşk hepsi bir arada sevenlerin de favori dizilerinden olacağına eminim.

14. Peaky Blinders (IMDB/8,8)

Peaky Blinders dizi konusu

En iyisi diyebileceğim diziyi en sona sakladım. 5 sezondan oluşan tarihi ve suç (gangster) türlerini içeren Peaky Blinders Chillian Murphy’nin oyunculuğunun efsaneleştiği her sezonun ayrı keyif verdiği bir yapıt. İzlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim.

Sizin favori diziniz hangisi? Yorumlara yazabilirsiniz.

‘Erkeklerin’ satranç dünyasına bomba gibi düşen bir kadının hikayesi: The Queen’s Gambit!


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir