Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç bileklerini kesti


Ceren Özdemir katili

Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç, Van’da tutuklu bulunduğu yüksek güvenlikli cezaevinde bileklerini kesip intihar etmek istedi.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi olan balerin Ceren Özdemir’i öldüren Özgür Arduç bileklerini lavaboda kırdığı fayans parçalarıyla kesti. Tedavisinin ardından tekrar cezaevine gönderildi.

Ne olmuştu?

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi olan Ceren Özdemir, ders verdiği bale kursundan çıkıp evine doğru yürümeye başladı. Ceren’in bale dersi verdiği kurstan eve kadar olan 2,5 kilometrelik mesafeyi yürüyerek geliyordu. Peşindeki sapıktan haberi yoktu.

Evinin önüne gelmişti. Ablası Gizem Özdemir’i cep telefonundan arayarak, apartmanın giriş kapısının anahtarını pencereden atmasını istedi. Ablası Gizem’e anahtarı attı. Ama dakikalar geçmişti Gizem hala yukarı çıkmamıştı. Ablası merak ederek gizeme bakmaya indi. Gizem kanlar içinde yerde yatıyordu. Kalbine ve karnına aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanmıştı. Hemen hastaneye kaldırdılar. Ceren ameliyata alındı.Ama yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadı.

Katil Özgür Arduç kimdi?

Ceren Özdemir katili Özgür

Katil Özgür Arduç 1987 yılında 3 yaşındayken dedesi tarafından yetimhaneye verildi. 2002 yılında, 18 yaşına geldiğinde yetimhaneden ayrıldı. 

Ceren’in katili Özgür Arduç’un 12 suçtan sabıkası vardı. 1 Aralık günü cezaevinden firar eden uyuşturucu bağımlısı Özgür Arduç, daha önce de bir çocuğu öldürmüştü.

Özgür Arduç 14 yıl önce de bir çocuğu durduk yere defalarca bıçaklamıştı

Özgür Arduç günümüzden 14 yıl önce , 13 yaşında küçük bir çocuğu sokakta yürürken arkasından gelerek defalarca bıçaklamıştı. Küçük çocuk 10 gün komada kalmıştı. Mucizevi bir şekilde hayatta kaldı. Ama çocuk yaşında yaşadığı bu travmayı bir türlü atlatamadı. Eğitim hayatına devam edemedi. Seneler sonra bıçaklanan çocuk “Neden yaptığını ben de hala merak ediyorum” dedi.

Özgür Arduç küçük çocuğu bıçaklaması ardınadn, Ordu Ağır Ceza Mahkemesi’nce yapılan yargılamada, 30 Haziran 2006 günü, ‘kasten öldürmeye tam derecede teşebbüs’ suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ceza, 30 Mayıs 2008 tarihinde Yargıtay tarafından da onandı.

Askerden kaçmış ve ruh sağlığı uygun değil raporu verilmiş

Özgür Arduç’un, 9 Mart ve 5 Nisan 2005 tarihlerinde askerlikten firar ettiği, 2005 yılının Mayıs ayında ise askeri cezaevinde isyana kalkıştığı, askerliğe elverişli olup, olmadığının belirlenmesi için Sarıkamış Askeri Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde tedaviye alınmıştı. Özgür Arduç’a bu tedaviden sonra askerliğe elverişli olmadığı yönünde rapor verilerek terhis edilmişti. Raporda “suç işlemeye meyilli olduğu anlaşılmaktadır” yazmaktaydı.

Ceren Özdemir’i öldürmeden de 2 gün önce açık cezaevinden firar etmişti. Polis, izini sürdüğü katil zanlısı Özgür Arduç’u 4 Aralık’ta, esnafın ihbarıyla otogar yakınlarında, Altınordu ilçesi Yenimahalle’de yakaladı.  Yakalandığı ve polis aracına konulduğunda bir anda belinden çıkardığı bıçakla yanında ve ön koltukta oturan 2 polis memurunu da bıçakladı.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir