Cinsel istismara uğrayan Emre Yıldır için adalet istiyoruz!


25 Paylaşım
Emre Yıldır

Emre Yıldır 25 yaşında hayalleri, idealleri olan bir gençti. 9 yaşından sonra  annesinin kuzeni tarafından sistematik olarak tecavüze uğradı. Emre 9 yaşından 18 yaşına kadar annesinin kuzeni 68 yaşındaki Vedat Tarhan tarafından cinsel istismara uğradı. Emre’nin tek isteği adaletin yerini bulmasıydı.

Emre bu yaşadıklarını unutmak istiyordu. Bu istismarı yıllarca ailesinden kimseye anlatamadı. Bir gün askerdeyken kendisine yapılan bir el şakasının ardından sinir krizi geçirdi. Emre’nin yıllarca cinsel istismara maruz kaldığı da bu şekilde ortaya çıktı. Durumu ailesiyle paylaştı ve Vedat Tarhan’ı savcılığa şikayet etti. 

Emre şikayet dilekçesine Vedat Tarhan’ın onu istismar ettiğini itiraf ettiği bir ses kaydı da ekledi. Emre Bunu kanıtlayabilmek için annesinin kuzenini Vedat Tarhan ile geçen konuşmaları kayda aldı. Vedat tarhan Emre’ye yaptıklarını onayladı.

Emre Yıldır şikayette bulundu

Emre 6 Mart günü Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Başvurunun üzerinden 52 gün geçmesine rağmen Emre ve ailesi ifadeye çağrılmadı. Emre çoğumuz gibi adalete inancını kaybetti. Yaşadığı travmayı yıllardır atlatamayan Emre adaletin tecelli etmesiyle bir parça huzur bulacaktı. Ama adalet sağlanmıyordu. Emre ailesiyle yaşadığı 15. Kattaki dairenin penceresinden atlayarak intihar etti.

İlk kez en yakın arkadaşına anlatmış

 Emre Yıldır’ın yakın arkadaşı B.A. olayı şöyle anlatıyor:

“Üniversitede öğrenciyken bir gün arkadaşlarla oturuyorduk. Bir kız arkadaşımız tacize uğradığından bahsetti. Bu sırada ortamda Emre de vardı. Emre, ‘Yalnız değilsin, benim de başıma geldi’ dedi. Bu olaydan 6-7 ay sonra Emre ile tek başına konuşurken, 9 yaşında Vedat Tarhan’ın kendisini taciz ettiğinden bahsetti. Herkes evde varken bu olayın gerçekleştiği anlattı. Sanığın, Emre’lerin evinde yatılı kaldığını söylemişti. O gün bu kadar söyledi. 1 yıl sonra tekrar aynı konu açıldığında bunun sadece tacizle kalmadığını 9 yaşından sonra sistematik olarak tecavüze döndüğünü, kendisinin bu konu yüzünden çok korktuğunu konuyu bir türlü ailesine açamadığını bütün hayatını etkilediğini söyledi.”

“Sen beni dışarıdaki kurtlardan korudun ama içerideki kurttan koruyamadın anne!”

Dava 10 Mart 2020 tarihine ertelendi

Ve adalet yine biz bir canı kaybettiğimizde gelmeye başladı. Emre’nin ölümünün ardından Vedat Tarhan yakalandı ve hakkında müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Dün davanın 2. duruşması gerçekleşti. Davada sanık Vedat Tarhan’ın tutukluluk halinin devamıyla birlikte davanın 10 Mart saat 10.30’a ertelenmesine karar verildi.

İşte Emre Yıldır ve Vedat Tarhan’ın ses kaydı:

Artık bu dünyada susmaya yer yok! Sapkınların sapıkların cezasız kaldığı bir dünyaya yer yok! Geç gelen adalet istemiyoruz. Artık hiçbir çocuğumuz susmamalı , susturulmamalı.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzdün be admin Üzdün be admin
22
Üzdün be admin
Doğru olmamalı Doğru olmamalı
15
Doğru olmamalı
Ne diyosun Ne diyosun
6
Ne diyosun
Kral hareket Kral hareket
4
Kral hareket
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı