Dudak dolgusu yaptırdı dudağı çürüdü


15 Paylaşım

Dudak dolgusu artık neredeyse tüm kadınların güzelleşmek uğruna yaptırdıkları bir işlem. Küçük injeksiyonlar ile dudaklar belirginleştirilerek dolduruluyor. Antalya’da yaşayan Songül Uzunoğlu dudağına dolgu yaptırdı. En sonuncusunda ise dudağı çöktü. Kadının alt dudağında siyahlaşma ve çürüme oluştu.

Doktor estetik cerrah çıkmadı

Dudak dolgusu işlemlerini yapan doktorun estetik cerrah değil Kulak Burun Boğaz (KBB) doktoru olduğu öğrenildi. Şimdi ise Songül Uzunoğlu  doktor ve estetik merkezi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Songün Uzunoğlu’nun avukatı “Müvekkilim bu konuyla ilgili bizden önce savcılığa ve gerekli yerlere müracaat etmiş. Sonrasında bize konuyu intikal ettirdi. Öğrendiğimiz kadarıyla operasyonu yapan doktor konuda uzman değil, KBB uzmanıymış. Bu tip operasyonların aslında plastik cerrahlar tarafından yapılması gerekir. Mevcut yasal düzenleme bunu gerektirir. Ama ne yazık ki günümüzde her geçen gün bu tip merkezler çoğaldığı için insanlar da güvenerek, doktor oldukları için başvurmakta ve bu operasyonu denemekteler. Biz konunun sonuna kadar takipçisiyiz. Öncelikle ceza yargılaması olduğu için şu anda savcılık aşamasındaki konu ile ilgili bilgi veremiyorum. Ancak ondan sonra hukuki sürecimiz devam edecek” dedi.  Doktor E.D.’nin yurt dışında olduğunu öğrenen Songül Uzunoğlu’nu, merkez yetkilileri, başka bir tıp merkezine gitmesini söyledi. Durumu her geçen gün kötüye giden Songül Uzunoğlu, estetik merkezi yetkilileri ve doktor hakkında Sağlık Bakanlığı’na şikayetçi oldu ve dava açtı.

Uzunoğlu’na, göbek bölgesinden alınan yağın, yüz bölgesinin dolgusunda kullanılacağı, operasyonun çok kalıcı, ekonomik ve 2 yıl garantili olduğu söylendi.  Estetik merkezindeki yetkililerle görüşen ve Mart ayı başında ameliyatının yapılmasını isteyen Uzunoğlu, operasyon için 5 bin 500 lirayı nakit ödedi. Doktorun dudaklarınıza da dolgu yapalım ısrarı üzerine bu işlemi yaptırdı. Uzunoğlu’nun göbek bölgesinden alınan yağ dokusu yanaklarına uygulanırken, alt dudağına da dolgu yapıldı. Uzunoğlu’nun yüzüne ve dudağına yapılan uygulama kısa süre sonra eridi.

“Çorba iç geçer”

Ağrıları olduğun söyleyen Duygu’ya bunların normal olduğunu söyleyen estetik merkezi çorba iç geçer diye öneride bulundu ve evine geri yolladı.

Dudağındaki dört ana damarı tıkanmış

Dudağına ne olduğunu anlamak için estetik merkezinden özel bir tıp merkezine yönlendirilen Songül Uzunoğlu hemen acil müdahale odasına alındı. Doktorlar alt dudağında bulunan 4 ana damarın uygulama sırasında tıkandığını  söyledi.

Songül Uzunoğlu şunları söyledi:  “Bu bölgeye kan gitmediği için doku ölümü başlamış. Beni bunca zamandır ‘normal’ deyip eve göndermişler. Doktor damarları açmak için operasyon yapacağını söyledi. Ben de çaresiz kabul ettim. 2 gün boyunca sabah ve akşam ozon tedavisi uygulandı. Alt dudağım taş gibiydi, hiç kımıldamıyordu, uyuşuktu. Bu işlem de belgelendirilmedi”

Yeni  bir dudak yapılacak

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özlenen Özkan, estetik operasyon sonrası Songül Uzunoğlu’nun (41) alt dudağının eskisi gibi olmayacağını belirtti. Özkan, “Songül hanımın alt dudağındaki damarları nekroza gitmiş, geri döndürülmesi mümkün değil. Eldeki diğer dokularla yeni bir dudak elde etmek için uğraşacağız

Yeni estetik trendi: Ahtapot Dudak Dolgusu Estetiği


Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzdün be admin Üzdün be admin
4
Üzdün be admin
Doğru olmamalı Doğru olmamalı
6
Doğru olmamalı
Ne diyosun Ne diyosun
5
Ne diyosun
Kral hareket Kral hareket
3
Kral hareket
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
6
Şaşırtıcı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı