EKONOMİST DERGİSİ VE KEHANETLERİ


The Economist, Londra merkezli “The Economist Newspaper Ltd.”‘in sahibi olduğu haftalık haber ve ekonomi dergisidir. Dergi 1843 yılında İskoç kökenli iş adamı olan James Wilson tarafından kurulmuştur. James Wilson, iş adamlığının yanı sıra bakanlıklarda görev yapmış politikacıdır. Derginin çıkış amacı ise, dönemim muhafazakâr yönetimine karşı cevap vermektir. Dergi 2013 yılında yayınladığı bir makalede; “Biz özgür girişimi destekliyor ve serbestleşme ve özelleştirme tarafına eğilimliyiz. Bunun yanında eşcinsel evliliği seviyoruz, uyuşturucuların yasallaşmasını istiyoruz ve monarşiyi reddediyoruz.” Açıklamalarında bulunmuştur.

The Economist dergisi sıradan aylık veya yıllık dergilere hiç benzemiyor. Her yıl bir sonraki yıl ile ilgili dergi kapağında şifreli resimler yer alıyor. Bu derginin sırrı nedir beraber inceleyelim.

Rothschild Ailesi ve Derginin Bağlantısı

Derginin %39,1 i dünya’nın en zengin ailelerinden ve yahudi lobisinin başı olan Rothschild ailesine ait. Hatta Rothschild ailesinin iki üyesi Lynn Forester Rotshild ve Sir Evelyn de Rotshild The Economist Group’un yönetiminde. Group’un yüzde 50’si ise Financial Times’ın sahibi Pearson’ın portföyünde bulunuyor. Pearson Grubu’nun borsadaki hisselerinde ise Rothschild’ların ne kadar payı olduğu bilinmiyor.

Derginin her yıl kehanetlerinden bahsediliyor ve bir çoğu da gerçekleşiyor. Peki böyle bir ailenin sahip olduğu dergi gerçekten kehanette mi bulunuyor yoksa dünya için planlanmış gelecekten mi bahsediyor?

Kehanetler

Derginin 2020 kapağı okurlara sizi test ediyoruz. Bir göz testi içerisindesiniz. Görebiliyor musunuz? Sorusunu soruyor.

Renk körü olanlar, kırmızı-yeşil renklerini çoğu zaman sarıya yakın ve soluk bir renkte görürler. Sembolizmada ‘sarı’ hastalığın rengidir. Burada şifreli olarak verilen mesaj, 2020 yılında karantinaya alınacak düzeyde büyük bir hastalığın olacağını bilgisi vardı. 2020 keskin gören gözler anlamına gelir 20 de 20 yani çok iyi görüyorsun derler. İngiltere’nin Avrupa Birliğinden çıkmasına dikkat çekilirken ‘BREXIT’ kelimesinin ardından gelen ‘AI’ yani Artificial intelligence (yapay zeka)’nın gelişeğine vurgu yapılmıştır. VISION kelimesi kırmızı yazılmış ve bundan sonraki kelimeler keskin gözlerin görebileceği şekilde küçük yazılmış asıl şifrelerin de bu yazılar olduğu savunulmuştur. Örneğin ‘Nightingale’ (hemşirelik okulu) kelimesi; Dünya Sağlık Örgütü 2020 yılını ‘Hemşireler Yılı’ olarak belirledi. Büyük bir savaş yada salgında hemşire açığının olacağını belirtti. Burada ki bir çok kelimenin anlamı var fakat genel olarak önceki yılların kapaklarına baktığımızda da bir çok şifreli resimler sonraki yıllarda gündem olmuş konular olarak karşımıza çıkıyor.

2020 YILI İÇİN TÜM DÜNYA ÇOCUKLARININ MASKELİ RESMİNE DE YER VERİLMİŞ.

Önceki Yılların Kapak Resimleri

Peki 2021 yılı kapağında neler yer alıyor?

Kapağın başlığında “Gelecekteki Felaket” ve hemen altında (bundan nasıl kurtulunur) yazıyor.

Resimde evin kedisinin dahi  gaz maskesi taktığını görüyoruz. Evin çocuğunun gaz maskesi yerine asker kaskı takıyor olması ilgiç gözüküyor. Ancak asıl şifreler arkadaki duvar resimlerinde. 7 adet resim, son dönemlerde başımıza gelen bazı felaketleri açıkça gözler önüne seriyor.

En baştaki domuz resmi; Temmuz ayında paylaşılan derginin ardından 3 gün geçmişken Çinde ki bilim insanları yeni bir tip domuz gribi vakası ile karşı karşıya kaldıklarını ve bu konuyla ilgili alarma geçtiklerini duyurdular.

Tüm resimlere baktığımızda; Volkanlar patlıyor, dünya ısınıyor ve buzullar eriyor, dünyaya bir meteor çarpıyor (NASA, geçtiğimiz aylarda Dünya’ya bir meteor çarpabileceğini açıklamıştı.Neyse ki bu olaydan sorunsuz bir şekilde kurtulduk) , kuşların ölümü, 3 kuştan biri düşüyor, mikroplar bir tane değil, bir çok mikrop olduğu görülüyor, büyük bir patlama(4 Ağustosta Lübnan‘ın başkenti Beyrut’taki Beyrut Limanı’nda gerçekleşen patlama olabilir)  ve güneşte patlama resimleri görülüyor. Belki de en ilginci duvardaki saat. Saat 23:59’u gösteriyor. Saat mesajının kesinlikle normal bir mesaj olmadığı düşünülüyor. Tom Hanks in başrol oynadığı İNFERNO adlı filmde insan nüfusunun düşürülmesi gibi temalar barındırılıyor, özellikle 23.59 dan bahsediliyor.

Tüm bunlar insanlara korku salgılamak amacı mı, kehanet mi, planlanmış bir dünya geleceği mi? sorularına ilerleyen zamanlarda daha net cevap alınabilecek gibi gözüküyor.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir