En iyi 5 Bilim Kurgu Dizisi


Bilim kurgu tutkunları için en iyi 5 bilim kurgu dizisini listeledik. İşte aklınızı başınızdan alacak en iyi 5 bilim kurgu dizisi…

1. Humans

Bilim kurgu humans

Aslına Humans dizisi gelecekte tüm dünyayı bekleyen bir olayı konu ediniyor: Robot hizmetçiler. Yakın gelecekte tüm evlere robot hizmetçiler girecek. Hatta şimdiden akıllı kamera ile çalışan robot süpürgeler kullanılmaya başlandı.

Humans robotlarlar ile insanlar arasındaki ilişkiyi konu ediniyor. Gelecekte dünyayı neler bekliyor bu dizide görebilirsiniz. Robotların insanlara baş kaldırdığı bir dünya nasıl bir yer olurdu?

IMDb puanı: 8.1

2.Black Mirror

Bu dizi aslında hepimize bir ayna tutuyor. Ama bu aynanın rengi siyah! Özellikle teknolojinin karanlık taraflarını yüzümüze çarpıyor. Netflix’in hatta tüm platformların en iyi bilim kurgu dizisi olarak Black Mirror gösteriliyor. Her bölümünde farklı bir konuyu ele alan dizi altı Emmy ödülü aldı.

IMDb puanı: 8.8

3. Fringe

Fringe dizi bilim kurgu dizisi

Paralel evrenlerden kuantum fiziğine kadar ele aldığı birçok bilimsel konu ve zekice kurgusuyla Fringe dizisi bizim gönlümüzün kralı. Hatta tüm zamanların en iyi bilim kurgu dizisi olabilir. 2008 yapımı olmasına rağmen hala Fringe dizisine rakip olabilecek bir dizi ile karşılaşmadık. Dizi bir özel ajan, bir bilim adamı ve oğlunun yaşadıkları ile ilerliyor. Fringe tam 5 sezon. Ve bu heyecanlı diziye başlamadan önce sizi uyaralım; uykusuz geceler sizi bekliyor.

IMDb puanı: 8.4

4. %3

%3 isimli dizi bir bilim kurgu olmasının yanında aslında düzene başkaldırıyı da konu edinen bir dizidir. Dünyanın acımasızlığını gözler önüne serer.

Geleceğin dünyası ikiye ayrılmıştır: sefalet içinde yaşayanlar ve sürekli gelişmekte olanlar. Bu sefalet içindeki dünyanın sadece seçilmiş olan %3’lük kesimini mükemmel bir hayat beklemektedir. Ama bu %3’lük kesime girebilmek hiç kolay değildir. Eğer girebilirseniz sizi cennet gibi bir adada teknoloji üssü bir yaşam beklemektedir.

IMDb puanı: 7.4

5. The 100

Soluksuz izleyeceğiniz bir dizi daha: The 100. Aynı adlı kitap serisinden uyarlanan bir kıyamet sonrası draması olan dizide yok yok. Nükleer yüzünden yaşamın bittiği dünyayı yapay zekalı gelecekte neler beklemektedir? Bu dizideki güçlü karakterlere bayılacaksınız. Uzaydan dünyaya geri gelen bu insanları her sezon farklı olaylar karşılayacak. İlk bir kaç bölümde sıkılırsanız sakın kapatmayı düşünmeyin. İzleyin pişman olmayacaksınız.

IMDb puanı: 7.7

Matrix 4 Yıllar Sonra Geri Geliyor!


2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir