Erkekler İçin Doğum Kontrol Hapı 6 Ay Sonra Satışta


25 Paylaşım

Dünyada yaklaşık 140 milyon kadın tarafından kullanılan hamileliği önlemede oldukça yüksek bir başarısı olan doğum kontrol hapı artık erkekler tarafından da kullanılacak. Hamilelikte erkek de kadın gibi sorumluluk sahibi olmak zorunda. Bu yüzden doğum kontrol haplarını hem erkekler hem de kadınlar kullanabilecek. İşte erkekler için doğum kontrol hapı hakkında bilinmeyenler…

6 Ay sonra satışa hazır olacak

Gebelik oluşmasını engellemeye yönelik hormon içeren ilaçlar kadınlar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Tabii hormonları etkilediği için kadınların üzerinde olumsuz etkileri de mevcut. Sadece kadınların kullanabildiği doğum kontrol hapları artık erkekler tarafından da kullanılabilecek. Erkekler için üretilen doğum kontrol hapı ise testosteron hormonunu ve sperm üretimini baskılayarak, cinsel isteğin korunmasını sağlıyor.

Libido düşmüyor

11-beta-MNTDC adı verilen bileşenden oluşan hap sadece sperm üretimi ile ilişkili hormonları azaltmakla kalmıyor aynı zamanda cinsel isteğin sürmesini de sağlıyor. Bugüne kadar erkekler için geliştirilen tüm doğum kontrol hapları erkeklerde testosteronun baskılanması ile libidonun düşmesini sağlıyordu. Hindistan’da geliştirilien bu yeni hap ile bu durumun önüne geçildi. 11-beta-MNTDC maddesi testosteronu baskılarken bir yandan da bu hormonun işlevlerini taklit ediyor.

Daha önce Amerika’da yapılmıştı

Daha önce Amerika’da yapılmıştı. Ancak Amerika’da çalışmalar durduruldu çünkü yan etkileri erkekler tarafından kabul edilemezdi.

Erkekler üzerinde yapılan testler

Hapın etkinliğini denemek için 40 erkek denek alındı. 30’una 200 ya da 400 mg 11-beta-MNTDC verildi. 10’una ise herhangi bir etkisi olmayan plasebo ilaçlar verildi. 28 günün sonunda elde edilen sonuçlarda erkeklerin tamamında testosteron seviyesinin düştüğü görüldü. Beş tanesi cinsel isteğinde hafif bir azalma olduğunu söylerken iki tanesi de küçük ereksiyon sorunları yaşadığını ifade etti. Diğerleri ise her şeyin eskisi gibi normal olduğunu söyledi.

Daha sonra ise 300’den fazla erkek üzerinde deney yapıldı. Hiçbir yan etkisi olmadığı belirtildi.

Doğum kontrol haplarının kadınlara yan etkileri

Bu haplar kadınlarda yumurtlamayı durdurarak ve rahim ağzından rahim içine sperm geçişini önleyerek gebeliği önlerler. Her gün aynı saatlerde bir tane alınarak kutu bitene kadar devam edilir. Doğum kontrol hapları düzenli olarak kullanıldığında %99 oranında başarı oranı vardır.

Kadınlarda ani duygu durumu değişimi, kilo alma ve memelerin hassaslaşması gibi etkilere sebep oluyor. Ara kanamalara da rastlanabilir. Bu ara kanamalar bazen yoğun olurken, bazı durumlarda da lekelenme şeklinde olabilir. 

Ancak kullanılmaya başlanmasından üç ay geçtikten sonra bu belirtiler azalacak hatta neredeyse tamamen ortadan kalkacaktır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzdün be admin Üzdün be admin
2
Üzdün be admin
Doğru olmamalı Doğru olmamalı
1
Doğru olmamalı
Ne diyosun Ne diyosun
2
Ne diyosun
Kral hareket Kral hareket
1
Kral hareket
Bayıldım Bayıldım
7
Bayıldım
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
5
Şaşırtıcı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı