Haftasonu evde olmanın keyfini çıkartacağınız film önerileri


17 Paylaşım

Pandeminin artması ile ülkemizde tekrar karantina günleri başlamış durumda. Haftasonları hem soğuk havalarda içimizi ısıtacak, kahvemizle birlikte bize eşlik edecek hem de tüm hafta sonunu sıkılmadan evde geçirebilecek güzel bir film listesini sizler için hazırladım. Özellikle çok fazla ön plana çıkmamış kısacası izlememiş olabileceğiniz filmler seçtim. İşte haftasonu evde olmanın keyfini çıkartacağınız film önerileri..

  1. Hotel Rwanda – IMDB/8,1

Gerçek bir hikaye izlemek istiyorsanız Ruanda soykırımını anlatan bu filmi mutlaka izlemelisiniz. Yalnız uyarmalıyım göz yaşlarınızı tutamayacaksınız…

Ruanda Soykırımı, Ruanda’da 1994 yılında yaklaşık yüz gün içinde 800.000 Tutsi ve ılımlı Hutu’nun, aşırı uç Hutular tarafından öldürülmesi olayıdır.

2. PKIMDB 8,1

Aamir Khan’ın filmi PK, en çok hasılat yapan Bollywood fimlerinden. Kendi toplumunun inancını sorgulayan, eleştiren bir yandan düşündüren fakat izlerken ne kadar güzel anlatılmış diyeceğiniz eğlenceli bir film. Film önerileri arasında ‘PK’in hayatınızdaki yeri ayrı olacak.

3. Pain & Gain (Zor Kazanç)IMDB 6,4

Baş rollerini Mark Wahlberg ve Dwayne Johnson’nın paylaştığı bu film, suç ve komedi türünde gerçek bir hikayeden alınmadır. Biraz abartılı sahneler olsada sürükleyici bir film.

4. Burn Out – IMDB/6,2

Aksiyon, suç ve gerilimin bir arada olduğu bir film. Motor yarışçısı olmak isteyen bir adamın hayatının bir anda nasıl değiştiğini heyecanla izleyeceksiniz.

5. Upgrade – IMDB/7,5

Teknolojinin hayatın her anına egemen olduğu heyecan dolu bir bilim kurgu filmi. Yapay zeka konuları ilginizi çekiyorsa bu filmi kaçırmayın.

6. Çiçero IMDB/6,6

Türk bir ajanın gerçek hikayesinin anlatıldığı etkileyici bir film. Suç ve dram türündeki bu film kesinlikle ilginizi çekecek.

7. Ölümlü Dünya IMDB/7,7

Türk komedi ve suç filmi olan Ölümlü Dünya Ali Atay filmlerinden. Bir lokanta işleten Mermer Ailesi bireylerinin komik ve suç dolu yaşamlarının anlatıldığı bu filmi izlerken çok eğleneceksiniz.

8. On My Skin – IMDB/7,3

İtalyan yapımı olan bu film, polis kurbanı olan Stefano Cucchi’nin son günlerinin gerçek hikayesine dayanıyor. Yozlaşmış bir sistemi gözler önüne seren bu filmi izlerken öfkenize hakim olmalısınız.

9. Just Go With It (Hayatım Yalan) IMDB/6,4

Hafta sonu eğlenceli bir film izlemek istiyorsanız bu film tam sizlik. Romantik komedi türündeki bu filmde Adam Sandler ve Jennifer Aniston başrolde yer alıyor. Bu filmi kaç defa izledim hatırlamıyorum ama her izleyişimde aynı keyfi alıyorum.

10. Dark Web Unfriended IMDB/5,9

Korku-Gerilim türü sevenler için izlenebilecek bir film. Bilgisayar başında vakit geçiren arkadaşların başına gelen korkunç olayları anlatan bu film heyecanla sonunu bekleyeceğiniz bir film.

11. No Escape IMDB/6,8

Aksiyon ve heyacanın dorukta olduğu bu filmi izlerken yerinizde oturmakta güçlük çekebilirsiniz. Owen Wilson’nın başrolde olduğu bu film gerçek olaylardanda alıntı yapılmış. Gerilim ve aksiyon istiyorsanız bu filmi kaçırmayın.

12. Acı Tatlı Ekşi IMDB/6,0

Bir aşk filmi izlemek istiyorsanız size bir türk filmi önereceğim. İsminden de anlaşılacağı gibi filmde acı,tatlı,ekşi tüm duyguları yaşıyorsunuz. Bazen güldüğünüz,bazen üzüldüğünüz,bazen mutlu olduğunuzu bu filmi izlerken anımsıyorsunuz.

13. Riphagen IMDB/7,1

2.Dünya Savaşında Nazilerin öldürülmesinden sorumlu olan Dries Riphagen’in gerçek hikayesini anlatan bu film kesinlikle izlemeye değer bir film.

İyi seyirler…

Nazi İşbirlikçisi: Riphagen!


Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzdün be admin Üzdün be admin
9
Üzdün be admin
Doğru olmamalı Doğru olmamalı
7
Doğru olmamalı
Ne diyosun Ne diyosun
0
Ne diyosun
Kral hareket Kral hareket
14
Kral hareket
Bayıldım Bayıldım
6
Bayıldım
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı