Hakan Şükür Amerika’da Uber şoförlüğü yapıyor


Hakan şükür uber

Türkiye’de FETÖ kapsamında hakkında yakalama kararı çıkan eski milli futbolcu Hakan Şükür ABD’de Uber şoförlüğüne başladı.

Alman Welt am Sonntag gazetesi, Türkiye’deki mal varlıklarına el konulan ve ABD’ye kaçan FETÖ’cü Hakan Şükür’ün açtığı kafenin battığını, iş yerinin kapısına kilit vurarak Uber şoförlüğü ve kitap satıcılığı yapmaya başladığını yazdı.

Türkiye’deki mal varlığına el konulmuştu

Bir dönem AK Parti milletvekilliği de yapan Hakan Şükür 2015 yılında ABD’ye kaçmıştı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmekten yargılandığı davada hakkında yakalama kararı çıkmıştı.  Hakan Şükür’ün babası ise Sakarya’da devam eden davada yargılanıyor. Şükür’ün babasının mal varlığı da dondurulmuş durumda.

Hakan Şükür 17-25 Aralık süreci öncesinde milletvekili olduğu AK Parti’den istifa etmişti.

ABD’de açtığı lüks kafesini kapattı

San Francisco’nun önemli merkezlerinden Palo Alto’nun en işlek caddesi University Avenue yakınında “tuts Bakery-Cafe” isimli bir kafe-restoran açmıştı. Alman Welt am Sonntag gazetesi, Türkiye’deki mal varlıklarına el konulan ve ABD’ye kaçan FETÖ’cü Hakan Şükür’ün açtığı kafenin battığını, iş yerinin kapısına kilit vurarak Uber şoförlüğü ve kitap satıcılığı yapmaya başladığını yazdı.

Hakan Şükür AK Parti’den neden istifa etmişti?

FETÖ’nün “Fildişi imamı” olarak bilinen Mehmet Lütfü Ayal, daha sonra verdiği ifadede, 17 Aralık’tan bir hafta önce Pensilvanya’ya gidip döndüğünü ve Gülen’in, o dönem milletvekili olan Şükür ve diğer birkaç milletvekilinin istifa dilekçesini bizzat kendisinin de bulunduğu bir toplantıda yazdırdığını açıkladı.

12 Şubat 2015’te Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve oğlu hakkında hakaret içeren tweet attığı için hakkında Şubat 2016’da 4 yıl hapis cezası talebiyle dava açıldı ancak Şükür eşi ve çocuklarıyla birlikte yurt dışına kaçarak yargılama sürecine katılmadı.

Hakan Şükür ByLock kullanıcısı çıkmıştı

2016’da Şükür’ün, FETÖ üyelerinin kullandığı ve MİT tarafından deşifre edilen ByLock kullanıcıları arasında bulunduğu ve hazırlanan listede “turuncu” kategoride bulunduğu ortaya çıktı. 

Dünya kupalarında atılan en hızlı gole sahip Hakan Şükür 28 Mart 2017’de de Galatasaray kulübünden ihraç edildi.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir