Hizmet Şartları

Kullanım koşulları ve kullanıcı sözleşmesi

Argonomi Kullanıcı ve Gizlilik Sözleşmesi (Bundan sonra kısaca “Sözleşme” olarak anılacaktır),  https://www.argonomi.com’a (Bundan sonra kısaca “argonomi.com” olarak anılacaktır) üye olacak ya da argonomi.com’u ziyaret edecek internet kullanıcıları arasında akdedilmiştir.

argonomi.com sitede dileği zaman tek taraflı olarak değişiklik, ayarlama ve güncelleme yapma hakkına sahiptir. Bu güncellemeler argonomi.com’da yayınlandığı andan itibaren geçerlilik kazanacaktır. Bu hususta lütfen argonomi.com’u kullanmadan önce Hizmet Şartları ve Kullanım Sözleşmesi metnini dikkatle okuyunuz. argonomi.com’ u ziyaret etmeniz bu şartlarını kabul etmeniz anlamına gelmektedir.

İşbu argonomi.com tarafından hazırlanan tüm yazılı, görsel, video vb. içeriklerin hakları saklı olup izinsiz olarak kopyalayamaz ve/veya kullanamaz.

  1. argonomi.com, üyelerine e.günlük (blog),haber paylaşımı, yorum ve tartışma yapabilecekleri ortam sağlayan bir sosyal network servisidir.
  2. Kullanıcı argonomi.com’a üye olarak veya argonomi.com’u ziyaret ederek bu Sözleşme’yi kabul etmiş sayılmaktadır.  Bu koşulları kabul etmediğiniz taktirde argonomi.com’u kullanmaktan vazgeçiniz.
  3. Oluşturduğunuz her türlü içerik argonomi.com kurallarına ve hukuka uygun olmak zorundadır. Kullanıcı argonomi.com tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan diğer her türlü kullanım koşuluna ve Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına uygun davranmayı taahhüt etmiş sayılmaktadır. Kullanıcı/Kullanıcılar suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, hakaret içeren, rahatsız edici, ahlaka uygun olmayan bir içeriği argonomi.com’da paylaşamaz. Aksi halde; tüm hukuki ve cezai sorumluluk Kullanıcı’ya ait olacaktır. argonomi.com’da birey, kurum, kültür veya toplumları küçük düşürücü  ifadelere izin verilmemektedir. argonomi.com herhangi bir içeriği, içerik oluşturan kullanıcıya haber vermeksizin ve sebep göstermeksizin kaldırma düzenleme, değiştirme, engelleme hakkına sahiptir. 
  4. Site üzerinden başka sitelere link verilebilir. argonomi.com link verilen sayfalardaki bilgilerin doğruluğunu garanti etmez  ve herhangi bir taahhütte bulunmaz. Bu siteleri kullanımla doğabilecek zararlar kullanıcının kendi sorumluluğundadır.
  5. Kullanıcı, argonomi.com’a Facebook hesabı ile üye oluyorsa, argonomi.’un Facebook profilinde yer alan ve facebook tarafından üye olunurken kullanıcıya iletilen bilgilere argonomi.com’un sağladığı hizmetler doğrultusunda erişim sağlama imkanı tanımış sayılmaktadır.
  6. www.argonomi.com alan adlı internet sitemizde yayınlanmak üzere hazırlamış olduğunuz içerikleriniz (yazılar, fotoğraf ve videolar), yürürlükteki tüm mevzuata uygunluğunu ve bu konudaki hukuki ve cezai sorumluluğun tamamen tarafınıza ait olduğunu taahhüt ederek bu noktada argonomi.com’un sadece yer sağlayıcı olduğunu bildiğinizi ve kabul ettiğinizi beyan ederiz. Hazırlamış olduğunuz içeriklerinizin tamamen orijinal olduğunu, herhangi bir eser ve/veya mecradan kopyalanmadığını, tarafınızdan yaratıldığını, argonmi.com için yarattığınız içeriklerinizi  başka bir mecrada kullanmayacağınızı kabul etmiş sayılırsınız. Hazırladığınız içeriklerde değişiklik yapma  hakkı argonomi.com’a aittir. Oluşturduğunuz içerik tüm sorumluluğu size ait olduğunu, oluşturduğunuz içeriğin hukuka aykırı olmadığından emin olun. Eğer içerikleri farklı bir kaynaktan aldıysanız mutlaka kaynağın iznini alarak, kaynak belirtmelisiniz.
  7. Kullanıcı, argonomi.com’da yayınlanmak üzere sunduğu her türlü içeriğe ilişkin olarak, işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakları dahil olmak üzere tüm telif haklarını argonomi.com’a süresiz olarak  devretmekte, bedelsiz olarak tam lisans hakkı vermektedir.  Söz konusu içeriğin kullanımı argonomi.com’un yazılı onayına tabidir.
  8. argonomi.com virüs ve ya zararlı içerik barındırmaması için azami gayret sarf etmekle birlikte kullanıcının herhangi bir sebeple bilgisayarına virüs geçmesi, bilgisayarının, programlarının zarar görmesi gibi herhangi bir zarara uğraması halinde uğranacak zararlar argonomi.com’un sorumluluğunda değildir. Bu sebeple argonomi.com’dan hiçbir talepte bulunulamaz. Kullanıcı, anılan zararlara uğramamak için gerekli önlemleri almakla yükümlüdür.

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı