İlluminati Gerçekleri Ne?


Son yıllarda en ünlü tarikat olarak sürekli karşımıza çıkan İlluminati, dindeki ön yargılara, batıl inançlara ve sosyal hayat üzerinde getirmiş olduğu olumsuz birçok etkiye karşı koyan bir örgüt olarak ortaya çıkmıştır. Ancak zaman içinde hakkında sayısız komplolarla anılan, gerçeklerle söylentilerin birbirine karıştığı bir kavram haline gelmiştir. Hakkında bir çok şey söylenen bu örgüt söylenilenler kadar ürkütücü ve bir nevi derin devlet konumunda mı?

Kurucusu kim?

1 Mayıs 1776 yılında faaliyete başlayan örgüt; Almanya’nın Bavyera bölgesinde Ingolstadt Üniversitesi kilise hukuku profesörlerinden olan Adam Weishaupt liderliği ile beş kişi tarafından kurulur.

‘İlluminati’ ne demek?

İlluminati Latince’de “okumuş kişi, aydın, entelektüel” gibi anlamlara gelir. 

Örgütün kuruluş amacı, dinlerin toplum üzerindeki etkisini azaltmak, bilimsel doğrulara yönelmeyi sağlamak, kadın-erkek eşitliğini sağlamak, batıl inançlara karşı çıkmak ve devletin insanlar üzerindeki baskı ve etkilerini azaltmaktır.

1777 yılında Bavyera yöneticisi Karl Theodor aydınlanmacı mutlakiyet tarafı olması nedeniyle; bölgede ortaya çıkan tüm örgütleri yasaklar. İlluminati de bu şekilde yasaklanmış olur. 1785 yılında Adam Weishaput’un kaçmasıyla da Bavyera hükemetinin bir bildirisiyle örgüt dağılmak zorunda kalır. 1874 yılında tam olarak yasaklanmış olan örgüt; Alman filozof olan Hegel tarafından tekrar biraraya getirilir.

İlluminati’nin Gerçek Simgesi!

Piramidin içinde tek göz görenler illuminati sembolü göndermesi yapıyor. Fakat gerçekte illuminati sembolü bir baykuştu!

İlluminatiye ait sanılan göz sembolünün nasıl bu örgütle özdeşleştiği bilinmiyor fakat bu sembole “Tanrının gözü”, “Her şeyi gören göz” deniliyor. Öyleyse bu dini bir sembol anlamına da geliyor. Oysa ki tam tersi illuminati nin kuruluş amacı dinin toplum üzerindeki etkisini azaltmak. Piramit içindeki göz semboli gizli bir kuruluş olan illuminatiye ait olsa, apaçık bir şekilde Amerikan dolarının üzerinde kullanılmazdı.

Komplo Teorileri 

İlluminati örgütünün Yeni Dünya Düzeni oluşturmak için birçok faaliyetleri planlı ve programlı bir şekilde sürdürdükleri birçok araştırmacı tarafından belirtiliyor. Bunun için de ekonomik krizler yaratmak, dünya ülkelerinin birbirine karşı savaşmasını sağlamak gibi etkileri oluyor. Waterloo Savaşı (Fransa İmparatoru Napolyon’un mutlak yenilgisiyle sonuçlanan ve Avrupalı güçler arasında 23 yıldır süren silahlı mücadelenin sonunu getiren muharebe), Başkan Kennedy’nin vurulması ve Fransız İhtilalı illuminati örgüt faaliyetlerinden bazıları olarak nitelendiriliyor.  Amerika’nın başkanlarının da bulunduğu pek çok ünlü ismin günümüzde gruba üye olduğu belirtiliyor. Zihin kontrol tekniklerini kullanan ve subliminal mesajlar konusunda ustalıkla hareket ettiği ileri sürülen örgütün, dünyayı kendi kuralları doğrultusunda yönetebilmek için yavaş ama istikrarlı adımlar attığı söyleniyor.

Öne sürülen düşüncelerden bir diğeri de örgütün şeytana tapmasıdır. Alnında pentagram yıldızı olan keçi başlı figür illuminatinin simgelerinden biri olarak görülüyor.

Mason ve onların uzantısı olarak düşünülen diğer gizli örgütlerde ise Baphomet (resimdeki), dünyanın yaratıcısı olan keçi başlı tanrıdır.

İlluminati Üyeleri Ünlüler

Sadece söylentiler ile ya da kliplerinde, günlük hayatlarında göz sembolünü kullandıkları için ortaya çıkmış ünlü isimlerin de bu örgütün üyeleri oldukları iddia ediliyor.

Celine Dion ,Madonna, Tom Cruise, Beyonce, Jay Z, Lady Gaga, Rihanna gibi bir çok ünlü isim örgütün üyesi olarak görülüyor.

Madonna illuminati isimli şarkı bile çıkardı. Illuminati adlı şarkısında ünlü insanların isimlerini kullanması da, bahsedilen isimlerin ya örgütün üyesi olduğuna ya da illuminati tarafından kontrol altında olduklarına işaret ediyor söylentisini oluşturuyor. Fakat belki de Madonna bu şarkıda söylentiler ile dalga geçiyor da olabilir mi? Şarkının sözleri şu şekilde :

Illuminati
Beyonce ve Jay-Z değil
Nicki (Minaj) ya da Lil Wayne değil
Oprah (Winfrey) ve Obama değil
Pope ya da Rihanna
Kraliçe Elizabeth yada Kanye (West)

Pentagram (5 köşeli yıldız) ya da büyücülük değil
Üçgenler ya da para yığınları değil
Kara büyü ya da (Lady) Gaga
Gucci ya da Prada
Altın bir kedi sürüyor

Her şeyi gören göz bu gece izliyor
İşte olan bu
Gerçek ve ışık Her şeyi gören göz bu gece izliyor
Saklayacak bir şey yok
Sırlar açığa çıkıyor

Bu herkesin içinde olduğu bir parti , parlıyor Illuminati gibi

Aydınlanış her şeyi başlattı
Ve artık medya her şeyimizin aldatıyor
Doğru ya da yanlış şekilde

Bu dans zamanı ve bu karanlığı bir şeye çevir
Öyleyse hadi ateş yak, bu müzik sarsacak
Sonsuza kadar yaşayacağız, sevgi asla ölmez
Bu gece başlıyor

Rihanna yeni dünya düzenini bilmiyor
Olay gümüş şifreli köşeler değil
Bu IŞİD ya da Anka kuşu değil, Mısırın kameraları
Sefil bir şekilde yapma bunu
Bu Steve Jobs ya da Bill Gates değil.
Birleşik Devletlerin Google’ı değil.
Bieber ya da Lebron,
(Hillary) Clinton ya da Obama,
Ya da nefret etmeyi sevdiğin biri

SONUÇ:

İlluminati hakkında söylenen şeyler teori mi, gerçek mi yada yıllar önce bugünkü söylenenlerden alakasız amaçlarla kurulmuş basit bir örgütün hala devam ediyor izlenimini yansıtmak mı yada eski zamanda küçük olan örgütün günümüzde büyümesi ve farklı amaçlara hizmet etmesi mi?

İlluminati sahiden de hem yıllardır varlığını koruyabilmiş hem de gizli kalmayı başarabilmiş bir topluluk olabilir mi dersiniz? Yoksa sadece söylentiden mi ibaret?


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir