İngiltere’de ülke dışına seyahat edenlere yüklü para cezası!


17 Paylaşım

Hazırlanan yeni yasa tasarısı İngiltere’de büyük tepki topladı. Yasa tasarısına göre İngiltere’de yurt dışına muafiyet olmaksızın seyahat eden insanlar 5000 sterlin para cezasını ödemek zorunda kalacak. İngiltere’de şuanda uluslararası seyahatlere izin vermiyor. Bu yasakların yaza kadar kaldırılması bekleniyordu. Tatile gitmek için plan yapan İngilizlere kötü bir haber daha geldi…

Yeni İngiltere mevzuatı kabul edilirse İngiltere’deki insanların seyahat etmeleri halinde 5000 Sterlin para cezası ile karşı karşıya kalacak. Özellikle yurt dışına tatile gidecek olan İngilizlere Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle gelecek haftadan itibaren 5 bin sterlin ceza kesilecek.

Yasağın muafiyetleri arasında iş için seyahat, eğitim veya ölmekte olan bir akrabayı ziyaret etmek yer alıyor. Yeni yasa, 25 Mart’ta milletvekilleri tarafından oylanacak ardından 29 Mart’ta yürürlüğe girecek.  Şuanda İngiltere’de yurt dışı çıkışlarına izin verilmiyor. Mevcut durumda geçerli bir sebebi olmadan seyahat edenlere 200 sterlin ceza veriliyor. İngiltere sağlık bakanı Matt Hancock, Sky News’e verdiği demeçte, “Uluslararası seyahate izin vereceğimiz en erken tarih 17 Mayıs. Bu üçüncü dalganın Avrupa’nın bazı bölgelerinde yükseldiğini görüyoruz ve ayrıca yeni varyantlar görüyoruz” dedi. Ancak yeni tasarı yürürlüğe girer ise 30 Haziran’a kadar yasaklar sürecek.

İngiliz turistlerin odak noktası Türkiye

Türkiye İngiliz turistlerin bir numaralı tatil beldesi. İngiliz sterlininin değerinin 10 TL’yi aşması nedeniyle Türkiye’de tatil yapmak İngilizler için bedava tatil yapmak gibi… Ayrıca Türkiye, İngiliz turistlerden aşı sertifikası ya da negatif Covid testi istemeyen ilk ülke olacak.

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un İngiliz turistleri dört gözle beklediklerini açıkladı. Turizmin ülke ekonomisindeki payı yüzde 12.  Ancak İngiltere’de yurt dışı yasağı kararı geçerse bu Türkiye için de üzücü bir haber olacak. Geçimlerini turizmden sağlayan milyonlarca Türk, İngilte’den çıkacak kararı bekliyor. Pandemiden önceki son yıl olan 2019’da İngiltere’den Türkiye’ye giden turist sayısı yüzde 13,6 artışla 2 milyon 562 bin olmuştu.
Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzdün be admin Üzdün be admin
6
Üzdün be admin
Doğru olmamalı Doğru olmamalı
3
Doğru olmamalı
Ne diyosun Ne diyosun
4
Ne diyosun
Kral hareket Kral hareket
2
Kral hareket
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
8
Şaşırtıcı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı