İran’dan açık açık tehdit: Hiçbir Amerikan üssü veya askeri güvende olmayacak!


Hüseyin Deghan iran amerika

İran’da intikam yeminlerinin sesi her geçen gün daha da artıyor. İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in askeri danışmanı Hüseyin Deghan, Amerika’yı açık açık tehdit etti. Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin öldürülmesi ülkede gerilimi arttırdı.

Hüseyin Degran, ABD’ye ‘intikam için kesinlikle askeri bir karşılık vereceklerini ve askeri tesisleri hedef alacaklarını’ söyledi.

“İntikam İçin Acele Etmeyeceğiz”

Hüseyin Degran intikam için ‘doğrudan kendilerinin’ karşılık vereceklerini ve ‘acele etmeyeceklerini’ söyledi. İran’ın nasıl intikam alacağı merak konusu.

Sözlerine şöyle devam etti:

Savaşı Amerika başlattı. Bu nedenle yaptıklarına denk bir karşılığı kabul etmeliler. ABD bize doğrudan saldırdı, biz de aynı şekilde karşılık vereceğiz. Bu süreci sona erdirecek tek, bize vurdukları darbeye denk bir darbe almaları. ABD bundan sonra yeni bir döngü peşinde olmamalı.”

Donald Trump: İran’da vurulmak üzere 52 hedef belirledik

ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’da vurulmak üzere 52 hedef belirledikleri twitter hesabından açıklamıştı: 

Hüseyin Deghan: O, 52 diyorsa biz de 300 diyoruz.

Ayetullah Ali Hamaney’in askeri danışmanı Hüseyin Deghan Bu tweetlere de yanıt verdi: “Bu tweet’ler gülünç ve saçma. O, 52 diyorsa biz de 300 diyoruz. Bunların hepsi bizim için ulaşılabilir. Hiçbir Amerikan askeri personeli, hiçbir Amerikan siyasi merkezi, hiçbir Amerikan askeri üssü ve hiçbir Amerikan gemisi güvende olmaz. Trump uluslararası hukuku bilmiyor. BM kararlarını tanımıyor. O, gerçek bir gangster ve kumarbaz.”


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir