İşte Türkiye’nin Yerli Otomobili TOGG


 TOG yerli otomobil

Yerli otomobilin prototipi Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde tanıtıldı. TOGG 2022 yılında seri üretime geçecek. SUV ve sedan modelleri görkemli bir törenle gösterildi. İşte Türkiye’nin Yerli Otomobili TOGG ve detayları..

togg suv araba

Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu (TOGG) tarafından yapılan yerli otomobilin yürüyen ilk ön gösterimi bugün gerçekleştirildi. Bir haftadır her gün yeni detaylar Twitter’dan duyurulmuştur.

Fabrika Bursa’da olacak

Fabrika bursa gemlikte TSK arazisi üzerinde olacak.B urda’daki fabrikada yılda 175 bin araç üretilecek. 2020’de Türkiye’de tüm şarj altyapısı hazır olacak.

İç mekanı lüks otomobilleri aratmayacak detaylara sahip…

İlk ön siparişi Erdoğan verdi. Cumurbaşkanı Erdoğan araçla bilişim vadisinin önündeki yolda test sürüşü yaptı.

“Dünyanın en iyileriyle çalışmaktan başka lüksümüz yok”

Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Mehmet Gürkan Karakaş şunları söyledi “Şu anın tarifi yok. Çok heyecanlıyız. Ben, bütün arkadaşlarım sabaha kadar uyuyamadık. Bugün sizlere geldiğimiz noktayı anlatmak, otomobilimizi tanıtmak ve otomobilden daha fazlasından kastımızın ne olduğunu izah etmek istiyoruz. Böyle bir faaliyete başlamanın tam zamanı olduğunu düşünüyoruz. Oyunun kuralları değişiyor, yeniden yazılıyor. Artık büyükler değil başarılı olan, teknolojik olan, müşteriyi merkeze alan kazanacak. Neden? Müşterilerin beklentileri değişmekte. Cep telefonunun başına gelen, otomobilin de başına gelecek.”

Togg yerli araba

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG)

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), kendini bir ‘mobilite’ şirketi olarak tanımlıyor. Projenin Türkiye’de mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturması hedefleniyor.  İlk araç C SUV’un ardından 2030 yılına kadar toplam 5 model ve 3 facelift (makyaj) gerçekleşecek.


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aracın aynalarını ve çok fazla ekran kullanılmasını hiç beğenmedim tüm dünya sadeleşmeye giderken aracın ön paneli çok karmaşık onun dışında ülkemin aracı olması ilk aracı olması(elektrikli) eminim bu tasarımda ileride gelişir.