PEDOFİL MİLYONER: Jeffrey Epstein


14 Paylaşım

Jeffrey Epstein Kimdir?

Amerikalı finansçı, iş adamı ve küçük yaştaki kızları istismar eden bir seks suçlusu. Jeffrey Epstein 20 Ocak 1953’te New York’ta yahudi bir ailede doğar. 1969’da 16 yaşındayken Lafayette Lisesi’nden iki sınıf atlayarak mezun olur. Eylül 1971’den itibaren New York Üniversitesi’nde Courant Matematik Bilimleri Enstitüsü’ne katılır, ancak Haziran 1974’te diploma almadan ayrılır. Aynı yıl Manhattan’ın Yukarı Doğu Yakası’ndaki lüks ve özel Dalton Okulu’nda fizik ve matematik öğretmeni olarak çalışmaya başladı.

Bir öğretmenken nasıl multimilyoner oldu?

Henüz 21 yaşındayken üniversite diploması olmadan zengin çocukların okuduğu okulda öğretmenlik yapar fakat sonrasında öğretmenliği bırakıp banka ve finans sektörlerinde çalışır. Multimilyoner bir iş adamına dönüşür.

Çevresi tarafından oldukça zengin görünen Epstein, büyük bir kasaba evinde yaşar ve çeşitli nedenlerle büyük kurumlara yüksek miktarlarda para öder ancak gelirlerinin kaynağı da belirsizdir. Bilim adamlarından, Hollywood oyuncularına ve devlet başkanlarına kadar herkesle yakın ilişkiler kurar. Servetine gün geçtikçe servet katan Epstein, Karayiplerde özel ada bile satın alır.

Jeffrey Epstein soruşturması ilk olarak 2005 yılında Palm Beach, Florida’daki polislere 14 yaşındaki bir kıza para karşılığı uygunsuz masajlar yapmasını istediği ihbar edilince başlar. Fakat bir şekilde olay kapatılır. New Jersey’ye özel jetiyle indiğinde gözaltına alınan Epstein, reşit olmayan çok sayıda genç kıza cinsel taciz suçlamalarıyla karşılaşır.

2008 yılında suçlu olduğunu kabul ederek, o dönemin savcısı Alex Acosta ile anlaşma yapar ve olası bir ömür boyu hapis cezası yerine yalnızca 13 ay hapisle cezalandırılır. Tabii hapis kaldığı dönemde de bir eli yağda bir eli balda hücre kapısı sürekli açık, iş yerine her gün gidip sadece geceyi hücresinde geçiren bir mahkum düşünün!

Jeffrey Epstein kimlerle yakın ilişkisi kurdu?

ABD Başkanı Donald Trump, eski Başkan Bill Clinton, eski İsrail Başbakanı Ehud Barak, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman gibi siyasetçiler, Bill Gates, Elon Musk, Oliver Sachs, Jes Staley, Glenn Dubin gibi dünyanın en zengin ve en nüfuzlu iş insanları, Kevin Spacey ve Woody Allen gibi kendileri de cinsel tacizle suçlanmış Hollywood yıldızları, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in 2.oğlu Prens Andrew, ABD’nin en ünlü ceza avukatı Alan Dershowitz.

Böyle güçlü bir çevreye sahip olan Epstein, özellikle Prens Andrew’u evinde çok defa konuk eder ve şahitler ile kurbanların söylediklerine göre küçük yaştaki kızlar bir çok kez Prens Andrew’a da sunulur.

Prens Andrew sonraki yıllarda bu sorulara BBC’ye verdiği bir röportajda yanıt verir ancak daha fazla tepkilere yol açar. Bu gelişmelerin ardından Prens Andrew kraliyet görevlerinden çekilme kararı alır yada kraliçe tarafından alınır.

13 aylık Ceza Sonrası Jeffrey Epstein eski hayatına döner!

A

13 Aylık cezası sonrası hayatına hiç bir şey olmamış gibi devam eden Epstein, parasına, güçlü arkadaşlarına, belki de elinde şantaj olarak kullanacağı büyük kodamanların görüntülerine güveniyordu.

Jeffrey Epstein 25 yıl gibi bir süre kendisi için ve arkadaşları için küçük kızları, mankenleri ağına düşürerek bir fuhuş şebekesi yönetir fakat bunca yıl bu şebekeyi beraber yönettiği kişi de sevgilisi Ghislaine Maxwell dir.

Suç ortağı Ghislaine Maxwell kimdir?

Epstein’in uzun dönem kız arkadaşı olan Maxwell, 1991’de ölen İngiliz medya baronu Robert Maxwell’in kızı. Maxwell güçlü bağlantılarını kullanarak Epstein’ı Bill Clinton, ve İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in ikinci oğlu Prens Andrew gibi isimlerle tanıştırır ve reşit olsun olmasın bir çok kızı da sevgilisi için bizzat ayarlar. Hatta o dönemler 19 yaşında olan Paris Hilton’u bir yerde görür ve bu kızı epstein ile tanıştırmalıyım diye bir arkadaşına söyler fakat sonrasında ne olduğu bilinmez. Fuhuş amaçlı çocuk kaçakçılığı şebekesinin, modellik, makenlik ajanslarının dahil olduğu uluslararası boyutu da var. Milla Jovovich, Christy Turlington ve Sharon Stone gibi isimleri çıkaran Paris merkezli MC2 adlı ajansın sahibi Jean Luc Brunel bu şebekenin tedarikçilerinden olur.

Tekrar Tutuklanması

Epstein, kurbanların avukatları ile birlikte hak arayışları yıllarca sürer ve sonunda bir çok tanık ve deliller sonucu tekrar yargılanır. Davaya bakan Bölge Hakimi Richard M. Berman, topluma, özellikle de davadaki mevcut ve hala öne çıkabilecek potansiyel kurbanlara yönelik tehlike teşkil ettiğini ve ülkeden kaçmak için büyük zenginliğini ve engin kaynaklarını kullanabileceğini belirtilerek kefalet talebini reddeder. Epstein’ın avukatları, müvekkillerinin teminat olarak 559 milyon dolarlık servetini güvence için vermeye razı olduğunu, yargılanma sürecinde New York’taki 77 milyon dolarlık malikanesinde elektronik kelepçeyle ev hapsinde tutulmasını talep eder. Epstein’ın malikanesinde yapılan aramada nakit para yığını, düzinelerce elmas ve sahte pasaport ile yüzlerce genç kadının cinsel içerikli fotoğraflarının ele geçirildiği ortaya çıkar.

HÜCRESİNDE ÖLÜ BULUNMASI

ABD’de kız çocuklarına yönelik cinsel istismar ve fuhuş ağı oluşturmakla suçlanan milyarder Epstein, 45 yıl hüküm giymesi konuşulurken, tutuklu bulunduğu New York Manhattan Metropolitan Merkez Hapishanesi’ndeki hücresinde 10 Ağustos 2019’da tutuklandıktan 1 ay sonra ölü bulunur. Yetkililer, Epstein’ın ölüm sebebi olarak intihar ettiği bilgisini paylaşır.

Ölümünden birkaç hafta önce de Epstein, hücresinde gardiyanlar tarafından baygın halde bulunur, boynunda görülen çürük izleri intihar teşebbüsü veya diğer mahkumların saldırısına uğradığı şüphelerini gündeme getirir.

Belki intihar, belki başka mahkumların saldırısı, belkide güçlü arkadaşlarınında ortaya çıkma korkusu ile bizzat gardiyanlara infaz ettirmesi ile sonuçlandı bu ölüm bilemeyiz fakat bir gerçek var ki yine cezasını çekmeden bu dünyadan gitti (kurbanlarının bir çoğu böyle düşündü).

Netflix’te, Jeffrey Epstein’in Filthy Rich adlı belgeselini izlemek isterseniz fragmanı bırakıyorum:


Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzdün be admin Üzdün be admin
6
Üzdün be admin
Doğru olmamalı Doğru olmamalı
5
Doğru olmamalı
Ne diyosun Ne diyosun
6
Ne diyosun
Kral hareket Kral hareket
5
Kral hareket
Bayıldım Bayıldım
4
Bayıldım
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı