Muhtar, 4 erkek çocuğuna istismar suçundan tutuklandı


Tokat Almus’ta bir muhtarın öğrencileri servis aracıyla ormanlık alana götürerek, cinsel saldırı ve cinsel taciz de bulunduğu mağdur ve tanık ifadeleriyle soruşturma kayıtlarına geçti.

Tokat’ın Almus ilçesinde bir muhtarın dört erkek çocuğuna cinsel taciz ve cinsel saldırı, üç yetişkin kadına tacizden çıkartıldığı mahkemece tutuklandı. Muhtarın daha önce cinsel istismarda bulunduğu bir çocuğun da intihar ettiği ortaya iddia edildi.

Yaklaşık dört ay önce yaşanan olaydan dolayı küçük yaşta ilköğretim okulu öğrencileri S.D, Ö.K, A.A, B.C ‘nin bir mahalle muhtarı olan M.K. hakkında kendilerine taciz ve istismarda bulunduğu şikayeti ile başlayan soruşturmadan büyük bir skandal çıktı. Çocukların şikayetiyle başlayan soruşturma sürecinde, S.B. isimli bir çocuğun da cinsel saldırı ve cinsel taciz maruz kaldığının ortaya çıkmasıyla, çocuğun intihar ettiği de iddia edildi.

M.K.’nın, muhtarlığın yanı sıra ilköğretim okulunun kantinini işlettiği ve aynı zamanda öğrenci servisini kullandığı ortaya çıktı.

yaklaşık 4 ay önce yapılan şikayet ve bir intihar olayına rağmen Muhtarın görevinden alınmaması olayın en dikkat çeken yanlarından biri. Olaydan sonra okul kantini ve servis işinden alınmasına rağmen, halen muhtarlık yapmasına kimlerin göz yumduğu cevabı merak edilen sorulardan. 


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir