Netflix’in yeni dizisi The Witcher


Netflix dizisi witcher

Fantastik bir romandan uyarlanan The Witcher Netflix’te en popüler yapımlar arasında. Üstelik ‘The Witcher’ Netflix’in IMDB’de en yüksek puan alan dizisi oldu.

The Witcher destansı bir ailenin enteresan hikayesini anlatıyor. İlk kitap olarak 1986 yılında yayımlanan hikaye bu kitabın çok beğenilmesiyle bir seriye dönüştü.

2007 yılında da oyunlaştırıldı. Bu oyun  farklı sonları deneyimlemek için tekrar tekrar oynanıyor.

Mutasyona uğramış bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt, insanların çoğunlukla yaratıklardan daha uğursuz olduğu, karmaşa içindeki bir dünyada kaderine doğru yol alıyor. Andrzej Sapkowski’nin yazdığı serinin ilk sezonu hayli beğenildi.

Türü: Bilim Kurgu

Konusu: Dünyaca ünlü kitap serisinden uyarlanan dizi destansı bir ailenin epik öyküsünü anlatıyor. Yalnız bir canavar avcısı olan Rivialı Geralt, insanların yaratıklardan bile daha kötü olabildiği bir dünyada kendine yer edinmeye çalışmaktadır. Ancak kader onu güçlü bir büyücü ve tehlikeli bir sırra sahip genç bir prensesle karşılaştırır. Üçlü, artık her geçen gün daha da vahşi hale gelen bu kıtada birlikte yürümeyi öğrenmelidir.

Dizinin başrolünde ise Geralt of Rivia karakteri ile Henry Cavill (Mission Impossible – Fallout, Justice League) karşımıza çıkıyor.

The Witcher 2. sezonu 2020 yılının sonlarında gösterileceği tahmin ediliyor.

En iyi 5 Bilim Kurgu Dizisi


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir