Sokağa çıkma yasağı geldi İstanbullu trafikte kaldı!


Koronavirüsü tedbirleri kapsamında hafta sonu kesintisiz sokağa çıkma yasağı başladı. Ancak İstanbul’da yoğun trafik sebebiyle sürücüler yolda kaldı.

Bu akşam itibari ile saat 21.00’de başlayan 56 saatlik sokağa çıkma yasağı ile İstanbul’da trafik durma noktasına geldi. İşlerinden çıkan insanlar saatlerce yolda kaldı.

Sokağa çıkma yasağı öncesi yine alışveriş kuyrukları oluştu!

Önceki hafta sonu yasaklarından alışkın olduğumuz manzarayı tekrar yaşadık. Son dakika alışveriş yapmak isteyen insanlar marketlerde kuyruklar oluşturdu.

Hafta sonu aç kalmaktan çekinen insanlar erzak alışverişi için market, bakkal, kasap, manav, fırın ve kuruyemişçi önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Sahipsiz hayvanları beslemek için çıkabilirsiniz

Sokağa çıkma yasağına ilişkin GENELGEDE sokak hayvanlarını besleyen gönüllüler İSTİSNA KİŞİLER kapsamına alınmıştı. Fakat sanki sokak hayvanlarını beslemeler sadece ikametgah önünde olacak gibi bir algı oluşmuştu.

Tüm hayvan severlerin SOSYAL MESAFEYE azami dikkat göstererek, devletimizin koyduğu tüm kurallara harfiyen uyarak, en kısa zamanda beslemelerini yapıp evlerine dönerek hayvanseverlere olan güvenin değerini bilmeleri HAYVANLARIN YAŞAM HAKLARI açısından önem taşımaktadır.

Sokağa çıkabilmek için evcil hayvan satın alanlar bile var!

Yurdum insanı yasaklarda sokağa çıkabilmek ilginç arayışlar peşinde.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Pandemi döneminde Petshoplarda hayvan satışları arttığı belirtildi. İlçede Petshop işleten Burak Eren, vatandaşların kısıtlama döneminde sokağa çıkabilmek için özellikle köpek satın aldıklarını söyledi. Umarız o hayvanlar normalleşme sürecinde sokağa bırakılmaz!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bankaların çalışma saatleri değişti


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir