Şule Çet davası sonuçlandı: Çağatay Aksu’ya müebbet hapis!


Şule Çet. Gazi Üniversitesi 2. sınıf öğrencisi Şule Ankara’nın en lüks plazalardan birinin 20. katından düşerek öldürüldü. Bir yıldır hep birlikte verilecek kararı bekledik ve sonunda karar alındı.

Çağatay Aksu cinayetten müebbet hapis cezası alırken tecavüz suçundan da 10 yıl hapis cezası aldı. Arkadaşı Berk Akand ise 18 yıl dokuz ay hapse çarptırıldı.

Ne olmuştu?

Şule Çet Çağatay Aksu’nun yanında çalışıyordu. Okul masraflarını da böyle karşılıyordu.  İşyerine sonradan ortak olan kişi Şule Çet’i işten çıkarmıştı.

Şirketin diğer ortağı olan Çağatay Aksu ise Şule’yi aradı ve “Yeniden işe dönersin, ofiste buluşup, konuşalım” diyerek Şule’ye randevu verdi. Lük plazanın 20. katında ofiste buluştular.

Şule gece 01.48 gibi ev arkadaşını aradı ve “Şimdi ben içeriye geçiyorum, beni ara ve acil gelmem gerektiğini söyle” dedi. Ev arkadaşı da Şule’yi aradı. Ama Şule oradan çıkamadı. Şule ile ev arkadaşının telefon konuşmasından 12 dakika sonra saat 02.00 sıralarında ise Şule Çet ev arkadaşına, “Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. Bırakmıyor, keşke gelmeseydim” diye mesaj attı. Sabah saat 04.00 sıralarında ise 20. kattan düşerek öldürüldü.

Devletten 23 kez yardım isteyen Ayşe Tuba Arslan öldürüldü


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir