Ümit Özdağ neden istifa etti? “İYİ Parti CHP’nin uydusu haline gelmiştir”


18 Paylaşım

Güne bomba gibi düşen bir istifa haberi İYİ Parti’den geldi. İYİ Parti kurucusu Ümit Özdağ istifasını açıkladı. Meral Akşener ile birlikte kurucusu olduğu İYİ Parti’den istifa eden Ümit Özdağ aynı zamanda İYİ Parti İstanbul Milletvekiliydi. İstifasının sebebi olarak ise İYİ Parti’nin FETÖ ve HDP’yle kol kola olduğunu iddia etti! Ümit Özdağ, ayrıca İYİ Parti’nin ‘CHP’nin uydu partisi’ haline geldiğini söyledi.

Ümit Özdağ partiden ihraç edilip mahkeme kararı ile dönmüştü

ümit özdağ buğra kavuncu

Ümit Özdağ katıldığı bir televizyon programında, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya “FETÖ’cü” demişti. Bu olayın ardından Kavuncu, Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu. İYİ Parti teşkilatları, Özdağ’ın beyanlarının gerçek dışı ve iftira olduğunun belirtildiği dilekçeleri genel merkeze ileterek Özdağ’ın partiden ihraç edilmesini istemişti. Genel Başkan Meral Akşener ise teşkilatlardan gelen başvuru ve talepleri değerlendirerek Özdağ’ın Disiplin Kurulu’na sevkine karar vermişti. Ümit Özdağ’ın İYİ PARTİ üyeliğinden, Kurucular Kurulu Üyeliği de dahil olmak üzere KESİN OLARAK ÇIKARILMASINA Müşterek Disiplin Kurulu tarafından OYBİRLİĞİ ile karar verilmişti.

Ancak Özdağ “FETÖ’cülerin partiye sızmasına karşı çıktığım için hakkımda alçakça bir süreç başlatıldı.” diyerek disiplin Kurulu kararını yargıya taşıdı..Ü İhraç kararının ardından Ankara 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi milletvekili Ümit Özdağ’ın İYİ Parti’den ihraç edilmesine ilişkin Disiplin Kurulu kararını iptal etti. Özdağ, kararla ilgili olarak “Adalet yerini buldu” dedi ve partiye 13 ocak’ta geri döndü. Ama iddialarına devam etti. Ümit Özdağ İYİ Parti’nin HDP ile anayasa çalışması yaptını iddia etti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu olayla ilgili “Hiçbir siyasi oluşum, platform, şahıs, partiyle herhangi bir anayasa çalışmamız yoktur.” diye açıklama yaptı.

Özdağ İYİ Parti’ye döndü ancak Parti Teşkilatı ona sırtını çevirdi

Mahkeme kararıyla partiye geri dönen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, ne partinin WhatsApp grubuna eklendi ne toplantılara davet edildi. Hatta İyi Parti Genel İdare Kurulu’nun (GİK) Şubat ayın sonunda yeniden toplanacağını açıklamıştı. Kulisten gelen bilgilere göre Özdağ’ın yeniden partiden ihraç sürecinin başlatılması yönünde karar alınacaktı. Genel Başkan Meral Akşener, Ümit Özdağ’a randevu bile vermedi. Özdağ’ın çevresine şöyle dediği iddia ediliyor: ‘İyi Parti’de siyaset yapmam mümkün gözükmüyor. İYİ Parti’yi Türk milliyetçilerinin iktidar partisi olarak kurmuştuk. Kutuplaşmalardan birinin parçası haline geldi.’

Ümit Özdağ yeni parti mi kuruyor?

İhraç süreçlerin ardından mahkeme yoluyla tekrar İYİ Parti’ye dönen Özdağ bugün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında partiden istifa ettiğini açıkladı. İstifasında sert sözler kullandı:

“FETÖ’cü kriptolarla siyasi omurgasızlarla, HDP’nin kapatılmasına karşı çıkanlarla aynı partide bulunmam mümkün değildir. Çantalar, ihaleler ve makamlar karşılığında İYİ Parti’nin onurunu sattınız. Cumhur İttifakı’nın var olma nedeni İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tek başına seçime girmeye cesaretinin olmamasıdır. HDP ile aynı masada oturanlarla, Türkiye’nin Suriyeli mültecilerle örtük şekilde istila edilmesine karşı çıkmayanlarla, Atatürkçüleri ve Türk milliyetçilerini aldatanlarla aynı partide bulunmam mümkün değildir. İYİ Parti’den istifa ediyorum.”

Ve yine İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu için “FETÖ ile iltisaklıdır” iddiarını sürdürdü; “Akrabalarınızın hemen hemen hepsi FETÖ ile ilintiliyse, telefon kayıtlarınızda FETÖ’nün üst düzey yöneticileriyle telefon görüşmeleri varsa ve bu görüşmelerin birisinde ‘Özdağ’a bilgi verilmesini engelleyin, Kazakistan’da şu iş adamı Özdağ ile bilgi paylaşıyor onu susturun’ diye talepte bulunuyorsa, evet bu arkadaş FETÖ ile iltisaklıdır.

Meral Akşener “Temel hakem millettir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise istifa haberi geldiğinde Eskişehir’de esnaf gezintisindeydi. Gazetecilerin istifa ile ilgili sorularını cevaplayan Akşener şunları söyledi:

“Kendisine başarılar diliyorum, siyasi hayatında başarılar diliyorum. Bu an itibariyle yollar ayrılmış olduğu için, prensibimdir benim ayrı bir yol tutan hiçbir siyasiyi peşinen suçlamak, ona hakaret etmek gibi bir tavrım bugüne kadar olmadı. Bizden ayrılmış milletvekilleri dahil olmak üzere. Dolayısıyla milletin huzuruna çıkıp, milletimiz herkesi tartacak. Temel hakem millettir. Hep birlikte göreceğiz. Başarılar diliyorum. Hayatta başarılar diliyorum”

Yerli Google ve Apple mı geliyor? “Dünya GAFAM’dan büyüktür”


Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzdün be admin Üzdün be admin
3
Üzdün be admin
Doğru olmamalı Doğru olmamalı
3
Doğru olmamalı
Ne diyosun Ne diyosun
5
Ne diyosun
Kral hareket Kral hareket
3
Kral hareket
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
9
Şaşırtıcı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı