Yanlışlıkla tahliye edilip 11 kişiye tecavüz eden adam


İngiltere’de bile bu oluyorsa başka ülkelerde neler olur dedirten bir haberle karşınızdayız. İnfaz sisteminde meydana gelen bir karışıklık nedeniyle yanlılıkla tahliye adam adam çıktıktan sonra 11 kişiye tecavüz etti.

Joseph McCann tecavüz
Joseph McCann

Joseph McCann isimli 34 yaşındaki adam cezaevinden yanlışlıkla çıkarılınca uyuşturucu kullanarak cinsel saldırılarına başladı.

Yaşları 11 ila 71 arasında değişen 11 kişiye tecavüz etti.

İki hafta içerisinde tam 11 kişiyi silahla kaçırarak tecavüz etti. Üstelik bunların arasında çocuklar ve yaşlılar da vardı! En küçüğü 11 en yaşlısı ise 71 yaşındaydı. McCann yakalanarak 33 kez müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Saldırıya maruz kalan 25 yaşındaki kadınlardan biri ona 14 saat boyunca cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi. İnsanları kaçırarak onları seks kölesi olarak pazarlayacağını söyledi.

Seks kölesi olmaktan korktuğunu söyleyen kız, pencereden çıplak atlayarak kaçmayı başardı ve polisi uyardı.

Hakim bu adamı “bir psikopat” olarak değerlendirerek sistemin neden “McCann’ın mağdurlarını koruyamadığı” sorgulayarak devlete bir soruşturma çağrısında bulundu.

Seri tecavüzcü Joseph McCann kimdir?

1985 yılında doğan McCann, öfkesini çocukken kontrol etmekte sorun yaşıyordu ve hırsızlık, cezai zarar ve çalınan malların işlenmesi gibi düzinelerce suç işedi. 11 yaşından beri hayatı polislerle beladaydı.

Daha önce 85 yaşındaki bir adamı bıçakla tehdit etmişti

2008 yılında, 23 yaşında iken 85 yaşındaki bir adamın evine zorla girerek yaptığı hırsızlıktan hapse atılmıştı. Yaşlı adamı bıçak ile tehdit etmişti.

McCann toplum için tehdit oluşturan biriydi. Kurul 2010, 2012 ve 2014’te şartlı tahliye başvurusunu üç kez reddetmişti.

Dördüncü şartlı tahliye duruşması ve hapishane yetkilileri, McCann’ın davranışlarının geliştiğini söyledi ve ilk olarak bir kefalet veya serbest bırakma hosteli olarak bilinen onaylı bir tesiste sokağa çıkma yasağına uymak zorunda kalması koşuluyla Mart 2017’de serbest bırakıldı. Fakat McCann şuç işlemeye devam ettiği için tekrar tutuklandı.

Ama yetkililer doğru prosedürleri izlememişti. Hakimin geri çağırma süreci uygulanmadı. Şartlı Tahliye Kuruluna dava hakkında bilgi verilmedi.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir