YENİ DÜZENDE ÇALIŞMA SİSTEMİ NASIL OLACAK?


15 Paylaşım

Korona virüs salgınının ortaya çıkmasıyla birlikte yaşamımız tamamen değişti. Seyahat sınırlamaları, sosyal mesafe, çalışma şekli gibi yeni düzenlemelerle karşı karşıya kaldık. Peki bu süreç ne kadar devam edecek? Yaşadığımız dijital dünya, pandeminin hayatımıza girmesi ile odak noktamız haline geldi. Milyonlarca çalışan ve işveren, dijital birliktelik olanakları sağlayan araçlar sayesinde evden çalışma imkanını kullandı. İşlerimizi, toplantılarımızı zoom ve benzeri video konferans platformları üzerinden gerçekleştirmek hepimizin yeni normali oldu.

Yeni normallerimiz kalıcı mı?

Bazı şirketler daha önce yaptıkları dijital yatırımlar gereği uzaktan çalışmaya hızlıca adapte olurken, yine bu şirketlerin bir kısmı pandemi sonrasında bazı işlerini dijital ortamda yürütmenin daha rahat ve ekonomik açıdan daha az maliyetli olduğunu keşfetmiş durumdalar. Dijital ortamda çalışmaya geçen şirketlerin, bu değişimi pandemi sonrasına taşımak istemelerinin tüm dünyayı ilgilendiren artı özellikleri var. Uzaktan çalışmak, toplantı ya da etkinlikleri zoom vb. dijital bir platformda yapmak herkes için zaman ve enerji tasarrufu açısından fayda sağlıyor. Bir çok sektör ve firma için pandemi sonrası da bu durum kalıcı olarak devam edecek gibi gözüküyor.

İş seyahatlerini, eski ofis yaşamınızı unutun

Aşı çalışmalarına yaptığı yatırımlarla bilinen ABD’li teknoloji şirketi Microsoft‘un kurucusu Bill Gates, “İş seyahatlerini, eski ofis yaşamınızı unutun” mesajı vererek salgının bitmesi halinde bile insanların yaşamının eskisi gibi olmayacağını söyledi. Bill Gates, “Tahminim, iş seyahatlerinin yüzde 50’sinden ve ofisteki günlerin ise yüzde 30’undan fazlası ortadan kalkacak” dedi.

Dijital yaşamın dezavantajı

Uzaktan (sanal) toplantıların en önemli dezavantajları, yeni insanlarla tanışamama, sosyalleşememe, toplantılardan sonra ki yeni tanışmalar sayesinde yeni iş bağlantıları sağlama olanaklarının olamayacağı da aşikar. Fakat her geçen gün dijitalleşmenin arttığı dönemde bu tür olumsuzlukları da olumlu bir hale dönüştürecek yeni yazılımlar hayatımıza girebilir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzdün be admin Üzdün be admin
6
Üzdün be admin
Doğru olmamalı Doğru olmamalı
1
Doğru olmamalı
Ne diyosun Ne diyosun
2
Ne diyosun
Kral hareket Kral hareket
2
Kral hareket
Bayıldım Bayıldım
9
Bayıldım
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
7
Şaşırtıcı

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı